Оскільський ліцей – це заклад активної участі, де формуються потреби і здатності до самовизначення відповідно до можливостей особистості. Наша методика побудована у першу чергу на довірі та на вірі у дитину.
А основним інструментом розвитку школи є кваліфікований учительський склад. Позитивним аспектом також є те, що у закладі не конкурують між собою, а вільно обмінюються досвідом.
Спільними зусиллями протягом 2023/2024 років наш колектив досяг певних результатів попри військову агресію.
Кізюріна О.В., Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На урок» з математики:
Кучеренко Єлизавета, 7 клас, Диплом ІІІ ступеня
Новохатько Софія, 7 клас, Диплом ІІ ступеня
Вчителька отримала подяку за активну участь в організації ХІХ Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» з математики.
Учні 7 кл. брали участь у Всеукраїнському конкурсі з хімії “Вода є життя” на сайті “На урок” (вчителька Чернуха А.В.)
Важливою ланкою діяльності Каліти О.М. є участь дітей у конкурсах екологічного спрямування, проведених Національним еколого–натуралістичним центром України та Харківським обласним палацом дитячої та юнацької творчості:
Вчитель фізики Рябенко Олександр Миколайович забезпечив участь у Всеукраїнській радіоолімпіаді з фізики ХНУ ім. Каразіна 2024 р. Учасниками були Тютюнник Анастасія 8 клас, Потрясаєва Ельвіра 7 клас, Рябенко Єгор 8 клас, Горшков Богдан 9 клас, Подольський Артем 9 клас. Призове місце (диплом II ступеня) посіла Тютюнник Анастасія 8 клас.
Вчитель фізики Рябенко О.М. отримав подяку за підготовку та керівництво учасників Всеукраїнської олімпіади з фізики факультету РБЕКС ХНУ імені В.Н.Каразіна «Радіоолімпіада 2024».
Активними учасниками Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» з інформатики (вчитель Кізюрін В.А.) були такі учні та учениці:
Седюк Микита, диплом ІІІ ступеня.
Новохатько Софія, диплом ІІ ступеня.
Булаєвська Вікторія, диплом I ступеня.
Волкова Надія, диплом I ступеня.
Всеукраїнський конкурс «Захисники та захисниці України»:
Номеровська Крістіна, диплом I ступеня.
Ляшенко Антон, диплом I ступеня.
Тютюнник Настя, диплом II ступеня.
Новохатько Софія, диплом I ступеня.
Булаєвська Вікторія, диплом I ступеня.
Волкова Надія, диплом I ступеня.
Всеукраїнський інтернет-конкурс «(Не)звичайна школа»:
Новохатько Софія, диплом III ступеня.
Всеукраїнський конкурс малюнка до Дня матері “Любов, що малюється серцем”:
Новохатько Софія, травень-червень 2024.
Учениця 7 класу Кучеренко Єлизавета посіла ІІІ місце у Всеукраїнській олімпіаді з географії «Вдалий старт». Також вона була учасницею Всеукраїнських конкурсів «Яскрава Антарктика» (диплом І ступеня та «У пошуках скарбів» (диплом ІІ ступеня) (вчителька Дворніченко О.В.)
Волкова Н., учениця 9 класу, взяла участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Чарівна осінь», у якому посіла І місце (вчителька Садова О.О).
Горбань А, Номеровська К. та Тютюнник А. – переможці олімпіади з англійської мови (вчителька Мозглякова Н.О.).
Участь у XIV Всеукраїнському онлайн-конкурсі з англійської мови «Гринвіч»: учні 9 класу Булаєвська В., Волкова Н., Піддубна Д., учні 10 класу Товстокора С., Дегтярьов Я. (вчителька Соляник М.Л.).
Учень Мокрої Н. М. брав участь у «Всеукраїнському конкурсі малюнка до «Дня матері «Любов, що малюється серцем»». Учні Скрипай Т. В. брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Лайфхаки з української мови» (7 призових місць), XIX Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок». Предмети початкової школи (Осінь 2023) (5 призових місць), XX Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок». Українська мова і література (Зима 2024) (6 призових місць). Учні Токачової О. В. брали участь у XXІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» з інформатики 3 – 4 класи (9 переможців). Учні Бугери Н.В. брали участь у конкурах «Знавці української мови» та «Знавці математики» (2 переможця), у XXІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» з інформатики (2 переможця). А також всі учні початкової школи взяли участь V Міжнародному уроці доброти.
Ми організували активну співпрацю вчителів, вихователів, практичного психолога, батьків, навіть під час дистанційного навчання. Результатом такої співпраці стало суттєве поліпшення вивчення індивідуальних можливостей дітей, надання практичної допомоги батькам, учителям, вихователям з питань здійснення особистісно зорієнтованого навчання.
Питання зарахування та відрахування учнів упродовж навчального року здійснювалось на підставі всіх документів (заяви батьків, медичної карти, копії свідоцтв про народження), підкріплювалось наказом.
Вживалися заходи щодо ознайомлення учнів та їхніх батьків з умовами зарахування до закладу, Статутом, Правилами трудового розпорядку. Класи створено відповідно до кількості поданих заяв про зарахування до закладу, згідно з нормативами їх наповнюваності, встановленими законодавством, та дотриманням санітарно – гігієнічних вимог щодо площі на одного учня.
Здійснено організаційну роботу з розробки календарних планів.
Виконувалися позапланові заходи щодо охоплення навчанням дітей п’ятирічного віку.
Ефективністю відзначалася система контролю за відвідуванням учнями навчальних занять. Персонально здійснювався щоденний контроль за відвідуванням закладу освіти. Спільно з класним керівником та вихователем з’ясовувалась причина відсутності на уроках та заняттях. Учні, які тимчасово не відвідували ліцей, подавали медичні довідки чи письмові пояснення батьків про причини відсутності. Взагалі, питання відвідування знаходило своє систематичне відображення на нарадах при директорові.
164 учні ліцею переведено до наступних класів. Вручено 19 свідоцтва про базову загальну середню освіту та 14 про повну загальну середню освіту.
Проводилась організаційна робота з підготовки матеріалів для замовлення документів про базову та повну середню освіту.
Освітній процес здійснювався відповідно до навчального плану та плану роботи закладу, затвердженого на засіданні педагогічної ради.
Учні 11 класу навчалися за універсальним профілем з поглибленим вивченням географії; 10 – за універсальним профілем з поглибленим вивченням історії України.
Головною метою закладу є виявлення й розвиток здібностей кожного учня, формування духовно багатої, вільної, фізично здорової, творчо мислячої особистості, яка володіє міцними базовими знаннями, орієнтована на високі моральні цінності.
З питань освітньої роботи видано організаційні накази, які відзначаються належним стилістичним оформленням, чіткістю та конкретністю, достатньою аналітичністю.
Керувалась робота педагогічної ради. Проведено 7 засідань, на яких розглянуто близько 75 питань та 11 спільних нарад при директору. Одне з головних завдань педради – створення дружнього, працездатного педагогічного колективу, готового до вирішення серйозних та актуальних питань освітньої діяльності. Педагогічна рада а Оскільському ліцеї – це колективний орган управління методичною роботою. Проведення зимової педагогічної ради у формі «аукціон» сприяло вибудовуванню лінії позитивної комунікації та поводження колективу у ситуації дистанційного навчання і військової агресії, здобуттю системи загальних поглядів на діяльність закладу, перспективи дій на майбутнє. Червнева рада вчителів нашого закладу спонукала до розвитку уміння творчо поєднувати теорію та практику, застосовуючи інтерактивні технології, підвищила рівень обізнаності в інформаційно – комунікаційних технологіях, стимулювала до критичного мислення. Застосування, під час проведення педради онлайн – сервісу Kahoot!, урізноманітнив ведення засідання, сприяв невимушеній обстановці, підняв рівень спілкування та товариської співпраці у колективі. Завдяки якісному плануванню засідань педради та підготовки їх, зміни підходів до форм проведення засідань, педрада стала вагомим джерелом підвищення педагогічної майстерності членів педагогічного колективу. Всі педради, наради пройшли на достатньо-високому рівні, були змістовними, цікавими з доцільно виробленими методичними рекомендаціями. Плідно і відповідально працювали всі керівники методоб’єднань.
За експертними оцінками, найбільш успішними на ринку праці в найближчій перспективі будуть фахівці, які вміють навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі та володіти іншими сучасними вміннями.
Загальна кількість авторських семінарів, веб – семінарів, семінарів – практикумів, інтернет – конференцій, STEM – проєктів, до яких долучились вчителі Оскільського ліцею, протягом навчального року, становить більше 73 номінацій!
Осягнувши зібрану інформацію, ми визначили основні ідеї стратегії розвитку нашого закладу. Вона:
У встановлені чинним Положенням про атестацію терміни, здійснено усі організаційні заходи щодо її проведення. Чітко керувалась робота атестаційної комісії І рівня. Спільно створено для кожного члена комісії належні умови для вивчення роботи педагогів, що атестувалися. Проведено 5 засідань атестаційної комісії.
Слід відзначити, що завдяки наявності внутрішніх чітких критеріїв оцінки діяльності педагогічних працівників, атестація відзначається відкритістю і гласністю, сприяє поглибленню товариських відносин у педагогічному колективі, є потужним мотивом фахового й особистого зростання кожного педагога.
Найскладніше в новій освітній реформі — це зміна поглядів. Трансформація парадигми, центром цінностей якої стане дитина.
Напрямок виховної роботи зі створення відповідних умов для формування і розвитку свідомої особистості з громадянською позицією, охоплює весь освітній простір, інтегруючи уроки, позаурочне життя, різноманітну діяльність і спілкування за межами ліцею, вплив соціального, природного, предметно – естетичного середовища. Цього року особлива увага надавалась питанням створення європейського освітнього простору та особливості шкільної освіти у світі; інновацій в сучасній школі та інноваційній активності вчителя під час воєнного стану; ролі вчителя у формуванні навичок креативного мислення. Педагоги нашого закладу не лише реалізують освітні програми та зміст інваріантної та варіативної складових навчального плану. В школі триває робота повноцінного функціонування особистісто орієнтованого навчання.
Щорічно адміністративному контролю підлягають, визначені освітніми програмами, обов’язкові види перевірок.
У практику ввійшло посеместрове планування контролю за результатами, проведення комплексних контрольних робіт.
Детальний аналіз результатів контролю, що проводяться спільно з учителями, дає змогу відстежити причини як позитивних, так і негативних тенденцій та на їх підставі приймати конкретні рішення.
Спільно із заступником Романкевичем С.Ю. здійснюється системний контроль за виконанням планів роботи всіх працівників закладу.
Ми сформулювали шість основних завдань:
Внутрішній моніторинг результатів навчання учнів – інструмент для покращення якості освіти. Одним із засобів отримання інформації про успішність, навчання учнів в Оскільському ліцеї є діагностувальні роботи та комплексні контрольні роботи (ККР). З точки зору інструментарію такі роботи побудовані на принципі диференційованого підходу та з урахуванням умов навчання з використанням технологій дистанційного навчання. Під час розроблення завдань для внутрішнього моніторингу використовуються завдання міжнародних моніторингів PISA, TIMSS, тести платформи ВШО, які побудовані на компетентнісній основі. Такі тести дають змогу оцінити не лише знання, але й уміння та навички учнів. Втім, тести з компетентнісними завданнями ще не досить поширені, а простий тест на знання не завжди показує повноцінну знаннєву картину. Тому, крім тестових завдань застосовуємо навчальні проєкти. Вчителі рекомендують написання учнями есе, наприклад з історії, мови, географії, які демонструють одночасно і знання, і вміння учнів аналізувати інформацію.
Кожного року проводиться моніторинг складання ЗНО (МНТ). За результатами національного моніторингу по Харківській області 2023 року, заклад посів посереднє місце (153 із 235), що є сигналом для більш ретельного дослідження роботи вчителів та системи оцінювання, яку вони застосовують.
Постійно проводиться відстеження динаміки результатів навчання учнів за оцінками в журналі, поточного і підсумкового оцінювання класу, що дає змогу виявити тенденції та проблемні місця у викладацькій діяльності. Адже оцінки учнів можуть розповісти і про систему оцінювання, і про взаємодію педагога з класом, і про відгук класу про педагога. В умовах військової агресії та дистанційного навчання при постійному русі учнів, порівняльний аналіз результатів навчання новоприбулих учнів із рівнем їхніх результатів навчання у попередніх закладах освіти дає змогу оптимізувати процес адаптації таких дітей.
Попри війну, незмінними залишаються два основних види оцінювання результатів навчання учнів — надання зворотного зв’язку та супроводу дітям (формувальне оцінювання) і визначення якості результатів навчання (підсумкове оцінювання).
Формувальне оцінювання залишається важливим засобом підтримки учнів закладу у навчанні. Йдеться про надання усного (переважно) та письмового зворотного зв’язку, індивідуальних та групових консультацій щодо допомоги у виправленні типових помилок, порад щодо подальшого навчання.
Відстеження оцінювальних процесів показує тенденцію до зниження або підвищення результатів навчання учнів. Цей аспект потребує подальшого детального вивчення.
Для виявлення тенденцій у застосуванні системи оцінювання, застосовуємо порівняння середнього балу результатів навчання учнів з окремих предметів, а також зрівнюємо результати підсумкового оцінювання. Різниця у результатах деяких учнів присутня. Додатково вивчаємо причини.
Моніторинг та контроль якості дистанційного навчання включає відстеження регулярності синхронної взаємодії, формування в учнів навичок самоконтролю, способів забезпечення академічної доброчесності в умовах віддаленості учасників дистанційного навчання, вивчення думки учасників освітнього процесу щодо недоліків і труднощів у навчанні, визначення потреби в навчанні педпрацівників та організації відповідного навчання У закладі розроблено механізм моніторингу та контролю якості дистанційного навчання:
1.1.відстеження часу роботи учня на платформі, хід просування його за навчальним матеріалом.
1.2. заступник директора здійснює перевірку уроків згідно з розкладом. Якщо виникають питання з боку учнів або батьків щодо змісту уроку, то перевіряється й матеріал уроку.
2.1. здійснюється моніторинг участі учнів, які викликають занепокоєння (відсутність зданих робіт, оцінок, наявність низьких балів тощо). Відповідно до цього здійснюється зворотній зв’язок: адміністрація закладу класний керівник учні батьки учнів;
2.2. перевіряється оцінювання вчителями учнів у тимчасовому електронному журналі.
3.1 проведення онлайн – опитування ( гугл-форма) батьківської спільноти щодо результатів навчання (недоліки, переваги, пропозиції тощо);
3.2. заступник директора здійснює моніторинг успішності учнів за матеріалами класного журналу;
3.3. здійснюється моніторинг ведення календарних планів, внесення змін, приміток, тощо.
Можна визначити такі спільні досягнення за підсумками проведеного аналізу:
– систематичність проведення уроків, охоплення максимальної кількості учнів дистанційним навчанням, налагодження тісного тристороннього взаємозв’язку;
– вчителі впевненіше здійснюють дистанційне навчання, комунікують з батьками, учнями, колегами;
– надання психологічної допомоги;
– участь окремих учнів в конкурсах завдяки якісній підготовці та мотивації.
Але визначені і такі типові проблеми:
– низька якість інтернету, неодночасне вимкнення світла;
– проблема постійного зв’язку з окремими категоріями учнів;
– складний психоемоційний стан як учнів, так і вчителів;
– низька сформованість ключової навички учнівства «уміння вчитися»;
– збільшився відсоток учнів, що виявляють початковий рівень навчальних досягнень;
Вжиті такі заходи щодо надолуження освітніх втрат:
– складено індивідуальні графіки компенсаторних занять;
– організовано заняття, за згодою, батьків у червні місяці;
– рекреаційні і компенсаторні заняття через участь у проєктах AVSI, Save the Children in Ukraine та ін.;
– налагоджено зворотній зв’язок з усіма учасниками освітнього процесу з приводу проблемних питань щодо дистанційного формату навчання;
– надання методичної допомоги через роботу МО закладу;
– запроваджено співпрацю з благодійними фондами для забезпечення учнів технікою;
– створено гнучкий розклад;
– забезпечено навчання за сімейною (домашньою) формою для учнів деокупованих територій, окремо проводилися індивідуальні консультації для здобувачів освіти, що знаходяться поза межами громади та за кордоном;
– всі учні пільгових категорій забезпечені гаджетами за рахунок фондів та благодійників.
Розроблено та запроваджено чіткі процедури реагування та поведінки у надзвичайних ситуаціях:
– шляхи для евакуації;
– «альтернативні» шляхи евакуації у випадку непередбачуваних ситуацій.
Адміністрація постійно працює над профілактикою правопорушень та злочинності серед учнівської молоді.
Робота з профілактики злочинності здійснюється у ліцеї згідно чинного законодавства. Керуємося Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту від 31.10.2011 № 1243. ЇЇ системність забезпечується взаємодією та узгодженням діяльності адміністрації закладу, психологічної служби закладу, методичного об’єднання класних керівників, Ради профілактики правопорушень між собою та відповідними службами у справах дітей.
Пріоритетним напрямком вважаємо профілактику негативних явищ в учнівському середовищі; удосконалення роботи щодо попередження проявів дитячої жорстокості, агресивності, вчинення протиправних дій; забезпечення змістовного дозвілля для учнів. Таким чином, одним із напрямків профілактичної роботи щодо попередження негативних явищ є робота з батьківською громадськістю та сім’ями, у яких проживають діти пільгового контингенту.
Питання запобігання злочинності виносяться на розгляд класних та загальношкільних батьківських зборів. При ліцеї діє дорадчий орган – Рада, до складу якої входять представники громадськості, вчителі, батьки і старшокласники та рада профілактики злочинності.
База даних про учнів групи ризику оновлюється в залежності від постановки на внутрішкільний облік чи зняття з цього обліку.
Переглядаються антибулінгові політики:
– практикується опитування серед учнів щодо відчуття психологічного комфорту онлайнового середовища закладу;
– педагоги застосовують позитивне управління класом (уникають покарань, гучних зауважень, водночас впроваджуючи дуже чіткі правила для спілкування під час навчання дистанційно та онлайн-уроків);
– вчителі концентрують увагу на навчальних матеріалах, з допомогою яких учні могли б вирішувати міжособистісні конфлікти у мирний спосіб, пропонувати ситуації, під час яких здобувачі освіти можуть бути медіаторами при вирішенні конфліктних питань з однокласниками;
– включаються до уроків, у навчальний матеріал для самостійного опрацювання чи спільного обговорення елементи соціально-емоційного навчання, зокрема розуміння і керування емоціями (в тому числі агресією), емпатії, навичок комунікації та вирішення конфліктів.
В рамках Тижня протидії булінгу, з підлітками обговорювалися види та причини виникнення булінгу. Під час заняття здобувачами освіти була розроблена пам’ятка «Як уникнути булінгу» та розглядалися питання, куди можна звернутися за допомогою. З метою запобігання знущанню та цькуванню в дитячому середовищі, Кізюрін В.А. разом з учнями закладу започаткували участь у Всеукраїнському конкурсі «На Урок» «STOP булінг!», отримавши іменні подяки.
Ефективно працювала психологічна служба Оскільського ліцею з урахуванням індивідуальних особливостей учнів — вразливість, вміння опанувати себе, наявність конкретних деструктивних стереотипів реакції психіки до війни.
Для плідної взаємодії колективу на шляху до поставленої мети з розвитку закладу необхідно не лише підтримувати психологічну атмосферу, а й професійну. Окремим напрямком роботи класних керівників та практичного психолога є робота з батьками. Родини, які потрапили у складні життєві обставини (на обліку у закладі — 3 родини, у яких виховується 6 дітей шкільного віку) знаходяться постійно у полі зору.
Інформація з питань соціального захисту дітей доводиться до відома педагогічних працівників закладу своєчасно і у повному обсязі на нарадах, педагогічних радах, засіданнях методичного об’єднання класних керівників та Раді профілактики правопорушень.
Протягом минулого року відбулося суттєве оновлення нормативної бази з організації харчування:
В умовах військової агресії та навчання, з використанням дистанційних технологій, організувати харчування у закладі неможливо.
Науково-методична робота має системний характер:
Спільно із заступником Романкевичем С.Ю., належна увага приділялася питанням створення умов для дослідницької діяльності педагогів та визначено основні принципи методичної роботи:
Усі вчителі початкових класів, директор, заступник з навчальної роботи пройшли підготовку як педагоги для роботи в умовах Нової української школи. Кізюрін В.А. визначений, як вчитель – тренер НУШ та навчав колег змінювати підходи до роботи. Також, вчителі – тренери активно працюватимуть з тими, хто не бачить потреби в змінах.
З дотриманням чіткого алгоритму провівся попередній розподіл педагогічного навантаження на наступний навчальний рік.
Кадрова політика закладу у 2023/2024 навчальному році будувалась з урахуванням розвитку соціально – економічних відносин, рівня духовного відродження нації та реформування освіти. Ці зміни реалізовувались шляхом підвищення професійних вимог до вчителя, що обумовлене інтенсивністю оновлення, модернізацією основних компонентів освітнього процесу на всіх ступенях системи освіти. Педагогічний колектив Оскільського ліцею – це, в основному, висококваліфіковані вчителі адаптивного закладу освіти, що проявляється в здатності встановлювати відповідність між спектром пропонованих освітніх послуг та запитами територіальної громади, сім’ї, громадськості.
Адаптивність середовища в нашому закладі виражається в її здатності створювати і підтримувати умови для продуктивної роботи педагогічних кадрів.
З метою актуалізації проблем збереження здоров’я та створення безпечного середовища, заклад бере участь у проєкті «Безпечна та дружня до дитини школа», покликаного допомогти учням у набутті навичок, необхідних у сучасному мінливому світі, щоб поліпшити їхнє здоров’я і благополуччя, створити безпечне середовище, підвищити мотивацію вчителів і суспільства до підтримки освіти.
Спільно із заступником з навчальної роботи Романкевичем С.Ю., який досконало володіє технологічним інструментарієм, завжди створює ситуацію довіри та забезпечує неперервний професійний розвиток педагогів, вживались заходи щодо відповідності розкладу уроків педагогічним та санітарно-гігієнічним вимогам, організації проведення підвищення кваліфікації педпрацівників.
Медичне обслуговування учнів та працівників здійснювалося АЗПСМ первинної медико – санітарної допомоги с. Оскіл. Питання стану медичного обслуговування, роботи з профілактики захворювань серед школярів та вихованців заслухано на педраді.
На постійному контролі під час дистанційного навчання тримається питання охорони праці та безпеки життєдіяльності учнів і працівників. Виконання їх повною мірою забезпечило дотримання правил техніки безпеки, виробничої санітарії, пожежної безпеки. Ведуться всі журнали з БЖД.
Цікавими та повчальними були години спілкування, перегляди тематичних відеофільмів: про порядок надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків та поранень .під час вибухів.
Ці та інші питання безпеки життєдіяльності були обговорені також на класних годинах, годинах спілкування, індивідуальних та групових бесідах з учнями.
Учні переглядали фільми про види пожеж, про правила евакуації. Також, були проведені заняття з надання допомоги потерпілим, з правил евакуації.
Інформування учнів про правила мінної безпеки проводиться із залученням ДСНС.
На початку року розроблено одразу кілька варіантів розкладу навчальних занять: для дистанційного та змішаного навчання із застосуванням різних стратегій: розподілу часу уроків на синхронне та асинхронне навчання, зменшення кількості часу уроків, включення індивідуальних консультацій до розкладу з урахуванням перерозподіленого часу.
Підтримується проходження педагогічними працівниками психологічних тренінгів із залученням практичного психолога та профільних волонтерських організацій. ГО «Добро хаб» проведено змістовні заходи щодо психологічного розвантаження дітей.
За ініціативи організацій «Червоний хрест» та міжнародної гуманітарної організації «Медичний корпус», наприкінці травня, було проведено змістовне заняття з мінної безпеки та влаштовано жваве «свято – естафета».
З 9 червня розпочалися дієві та професійні тренінги психологів групи «Дитяче містечко».
Учителі пройшли навчання щодо надання психологічної допомоги, організовані Медичним корпусом. Відбулися навчання з мінної безпеки, за сприяння команди з Дніпра через співпрацю з Німеччиною та Італією. Розповсюджувалися роздаткові матеріали «Небезпечні території», «Якщо бачиш міну», «Обережно! Небезпечно!», надані за підтримки Великобританії та фінансування у рамках гуманітарної допомоги Європейського Союзу. Силами поліції, ДСНС України в Харківській області, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, UNICEF проведено змістовні заняття зі здобувачами освіти та працівниками закладу «Міна може ховатися там, де не очікуєш». З метою надання психологічної допомоги особливо враженим категоріям на деокупованих територіях, активно та результативно проводились заняття у групах «Еммаус», за сприяння італійського волонтерського об’єднання UHF. Завдяки організації AVSI, яка протягом 5 навчально – тренінгових місяців надавала можливість якісно допомагати дітям деокупованих територій з психологічного розвантаження, організовано проводити цикли занять з мінної безпеки.
Троє учнів 10 класу, разом з вчителем «Захист України» долучилися та дійшли до фінішу онлайн-гри «Суперкоманда проти мін!», отримавши сертифікати. Два вчителя (Дворніченко Ольга та Загоруйко Наталія) взяли участь у курсі ГУ ДСНС України в Харківській області та Фонду AVSI у межах проєкту «Освіта в умовах надзвичайних ситуацій» та відзначені сертифікатами про проходження курсу «Ризики пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни», відвідали семінар щодо гендерної політики та запобігання насилля. Каліта Олена стала учасницею вебсемінару «Тактична медицина. Алгоритм «March». ХАБ «Безпечна школа»» регіонального проєкту підвищення якості освіти «Освітній технопарк Харківщини – 2030». Рябенко Олександр закінчив вебінар з курсу безпеки життєдіяльності. Скрипай Тетяна пройшла підвищення кваліфікації за темою «Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни». Сертифікат Толкачової Оксани засвідчує, що вона успішно закінчила курс «Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях» через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus. Король Наталія долучилася до воркшопу (педмайстерні) «Формування ціннісних орієнтацій дітей та молоді: виклики цифрової епохи» та відвідала науково-практичний вебсемінар «Медіакомпетентність як засіб створення безпечного виховного середовища сучасного закладу освіти». Базовий курс навчання з безпеки життєдіяльності «Компетенції з безпеки та здоров’я на роботі» пройшла Наталія Мозглякова.
Бугера Наталія відвідала вебінар «Вчитель – зона безпеки дитини».
Сертифікат про підвищення кваліфікації отримала Садова Олена як свідчення про успішне завершення програми з теми «Онлайн – загрози в час війни: як захистити себе?».
За ініціативи організацій «Червоний хрест» та міжнародної гуманітарної організації «Медичний корпус», наприкінці травня, було проведено змістовне заняття з мінної безпеки.
Батьки ліцею постійно беруть участь у вирішенні найважливіших питань щодо здобуття освіти учнями, створюючи сприятливе підґрунтя для ефективної співпраці педагогічного, учнівського та батьківського колективів.
Особливу увагу вихователі закладу дошкільної освіти надавали розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку. На виставках робіт “Осінній вернісаж”, “Овочевий ярмарок”, були висвітлені найкращі роботи з малювання, ліплення та роботи з природного матеріалу, зроблені дітьми разом з батьками. Проводили відкриті заходи для вихователів та батьків закладу – конкурс «Обдарована дитина», спортивні змагання “Спорт — це сила!”, свято ”День Дошкілля”, анкетування, батьківські збори «Система роботи з дітьми вдома та в дошкільному закладі».
У закладі працював Консультативний центр, який здійснює методичну допомогу батькам у вихованні дітей.
У 2024/2025 н.р. МО, творчим групам учителів-предметників необхідно чітко спланувати роботу з обдарованими дітьми, працювати над підвищенням рівня якості знань учнів, підвищувати якість підготовки учнів до олімпіад з української мови та зарубіжної літератури, фізики, хімії, іноземних мов, історії, правознавства, економіки, математики; активніше залучати учнів до участі в інтелектуальних конкурсах, урізноманітнювати форми проведення засідань методичних об’єднань, творчих груп.
Протягом року та під час військового стану вчителі закладу підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі семінарів, вебінарів, навчання на курсах підвищення кваліфікації. З боку методичного кабінету надавалася допомога вчителям, які навчалися на курсах підвищення кваліфікації, проводилося індивідуальне консультування педагогів.
Заклад почав працювати у системі ЄАС (Єдина атестаційна система). Єдина атестаційна система (ЄАС) – платформа для цифровізації атестаційного процесу.
Можливості системи:
1) Звітність педагога. Педагогічні працівники можуть автоматично отримувати сертифікати курсів підвищення кваліфікації в особистому кабінеті без необхідності друкувати для атестаційного процесу.
2) Атестаційний процес. Функціонал дозволяє педагогічним працівникам за допомогою зручного онлайн інструменту мати постійний доступ до цифрового аналогу сертифікатів від ІППО та інших установ.
3) Адміністрація закладу. Зручний доступ до актуальної інформації в режимі онлайн для адміністрації закладу освіти до атестаційної інформації.
4) Департаменти та відділи освіти. Онлайн доступ до списків педагогічних працівників на атестацію відповідності та присвоєння категорії/звання.
5) Захист системи. Дані системи захищені від несанкціонованого доступу, що підтверджується атестатом відповідності комплексної системи захисту інформації.
6) Синхронізація.
7) Альтернативні комерційні рішення можуть взаємодіяти з центральною системою за умови їх відповідності встановленим вимогам.
Тому, у зв’язку із запровадженням Концепції нової української школи, поетапного введення нової структури загальної середньої освіти в Україні, подальшого вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення результативності всіх форм методичної роботи та якості навчання, місія ліцею забезпечує створення умов для рівного доступу до якісної освіти сільським школярам, що дозволяє успішно жити у швидко мінливому світі, за допомогою індивідуалізації освітнього процесу і впровадження нових освітніх технологій. Місія ліцею: «Створення освітнього середовища через реалізацію ціннісних пріоритетів особистості, інтегроване навчання, STEM-освіту». Інтеграційні підходи спрямовуються на підвищення рівня системності мислення здобувачів освіти та на зменшення їх завантаженості.
Візія закладу лежить у площині формування суспільства майбутнього та відродження нації шляхом:
1.Творення середовища для забезпечення освітнього процесу на засадах морально-етичних цінностей та сприйняття різності кожного через;
Ø Пошанування різності кожного
Ø Свободу вибору
Ø Терпимість
Ø Доброзичливість
Ø Довіру
Ø Справедливість
Ø Відвагу
Ø Мужність
Ø Емпатію
Ø Патріотизм
Ø Любов
Ø Індивідуальний підхід;
Ø Індивідуальну траєкторію розвитку кожного;
Ø Створення умов для розкриття потенціалу кожного;
Ø Впровадження інноваційних технологій;
Ø Сприяння самоосвіті та саморозвитку;
Ø Взаємозбагачення шляхом передачі позитивного досвіду та власного прикладу;
Ø Забезпечення ефективних комунікацій зі зворотнім зв’язком через процеси позитивної взаємодії між суб’єктами: адміністрація – вчитель, вчитель-вчитель, вчитель-учень, вчитель-батьки, учень-учень, батьки-діти.
Попри всі реалії, пов’язані з війною, вчителі ліцею роблять все можливе, щоб учні мали змогу й надалі отримувати якісну освіту. І це не порожні слова, це справді титанічна праця! Педагоги гнучко адаптують формат проведення уроків відповідно до вимог безпеки, шукають дієві інструменти для навчання та психологічної підтримки школярів, налагоджують канали комунікації, які дозволяють бути на постійному зв’язку. Протягом 2024/2025 навчального року робота педколективу буде спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання здобувачів освіти в умовах воєнного стану.
Дякую за увагу!
Комунальний заклад "Опорна школа "Оскільський ліцей Оскільської сільської ради Ізюмського району Харківської області"" © 2024